Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Petrohradská kolektiv, Praha - rezidence 2018

Cílem residenčního programu je nabídnout prostor a čas tvůrcům, kteří chtějí svůj residenční pobyt maximálně využít ke své tvorbě.

 

Umělci budou vybírání odbornou komisí složenou z umělců, kurátorů a teoretiků umění nejen podle profesního CV, ale především na základě předloženého projektu, finální výběr projektů bude koncipován s cílem vzájemného dialogu. Pozvaným umělcům poskytneme konzultace kurátora, základní produkční, technickou a PR podporu, ubytování a ateliér. Deadline pro podání přihlášek je 18. března 2018.

Více informací najdete na stránkách kolektivu.

Petrohradská kolektiv je nezávislé kulturní centrum sídlící v Petrohradské ulici 13, Praha 10 – Vršovice. Podporujeme tvorbu vycházející generace umělců, v současné době prostřednictvím tří realizovaných projektů. Prvním z nich je residenční program pro české i zahraniční umělce; v současné době poskytujeme téměř 70ti tvůrcům zázemí pro jejich tvorbu. Ateliérový komplex funguje jako přirozená platforma pro propojování zde sídlících českých a pozvaných zahraničních umělců. Druhým stěžejním projektem je Jedna Dva Tři Gallery  s cílem jednak poskytnout výstavní prostor a zkušenost především mladým vycházejícím umělcům a kurátorům, jednak prezentovat tvorbu zde působících zahraničních residentů. Posledním projektem je pak Program živého umění, soustřeďující se především na současnou československou elektronickou a experimentální hudbu, performativní umění a přednáškovou činnost.