Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

EKOTOPFILM 2017 přijímá filmy k registraci

EKOTOPFILM přijímá filmy k registraci do druhého ročníku festivalu, který proběhne od 6. do 12. října 2017 v Praze.

Dokumentární festival EKOTOPFILM přijímá krátké, středometrážní a celovečerní dokumentární filmy z jakékoli oblasti trvale udržitelného rozvoje – ekologie, udržitelné společnosti, odpovědné spotřebě a ekonomice a šetrných inovativních technologiích.

Filmové sekce v rámci nichž budou filmy soutěžit naleznete zde.

Pravidla pro přihlašování filmů si můžete přečíst tady. Plnou verzi aktuálního statutu festivalu pak najdete tady.

Přihlásit svoje filmy můžete přes náš webový formulář, přes FilmFreeway nebo přes Withoutabox do 30. dubna 2017.

EKOTOPFILM je přesvědčeni, že dokumentární film má tu moc vyprávět silné příběhy, které rozšíří naše obzory, zasáhnou nás u srdce a inspirují ke změně chování, abychom jako lidstvo dokázali zachovat tuto planetu co nejméně poničenou i pro příští generace. To je důvodem, proč podporuje tvorbu a distribuci dokumentárních filmů o trvale udržitelném rozvoji a oceňuje talent a schopnosti jejich tvůrců.

Historie festivalu sahá do roku 1974, kdy se poprvé konal v bývalém Československu. Původně to byl festival o vědě a technologickém pokroku, teprve později o ekologii. Ekotopfilm však vyzdvihl otázku udržitelnosti dříve, než se v roce 1987 trvalé udržitelnost stala oficiálně záležitostí v celosvětovém měřítku. V roce 2016, kdy se konal první ročník Ekotopfilmu v Praze, otázka udržitelnosti není jen aktuální, ale stává se stále naléhavější.

"Vyprávějte nám silné příběhy. Vyjádřete své postoje k udržitelnému rozvoji. Zasáhněte nás u srdce a inspirujte nás."