Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Bohemia Design Market Budapest 2015

V rámci budapešťského Týdne designu se v prostorách Uměleckoprůmyslového muzea představí to nejčerstvější z české designérské tvorby.

Mezi prezentovanými designéry najdete například značku PipiPunk s punčocháči s originálním potiskem, perlový top byAdrianet vyrobenýz českých perel nejvyšší kvality nebo výběr tradičních českých hraček od Hugo chodí bos.

Součástí trhu bude bohatý doprovodný program, který vzniká ve spolupráci se samotnými designéry. LudmilaSenky vás naučí vyrábět mačkanou misku, s Reformátem budete zase moci vdechnout nový život recyklovanému papíru. Se svými úlovky bude možné se vyfotit v tematickém fotokoutku a odnést si domů památku ve formě vytištěné fotografie.

Akci organizuje České centrum Budapešť a internetová platforma pro designéry Bohemia Design Market. Jeho zakladatelka Kateřina Lukášová vysvětluje, proč by si maďarští návštěvníci neměli nechat Bohemia Design Market Budapest 2015 ujít: „Je to první ročník a návštěvníci se kromě představení současné české tvorby mohou těšit i na workshopy, ukázky práce designérů, osobně se s designéry setkat, podpořit jejich tvorbu zakoupením jejich produktů a hlavně příjemně strávit poslední zářijový víkend.“

Zúčastnění designéři:Alena Hájková, BUBAK design, byAdrianet, Držmíšková Porcelain, FlukeATELIÉR, Hugo chodí bos, Linda Havrlíková, Petra Hamplová, Industry Jewels, i1co, KATLA, Kaya, KERTAG, KUBUdesign, LudmilaSenky, Miroslava Nana – SOULjewellery, MISTY LAND, Mlask Design, Mumray, NALEJTO, PANMON, PipiPunk,Reformát

2015 25. – 26. 9. 2015
Iparművészeti Múzeum / Uměleckoprůmyslové muzeum
Üllői út 33-37.
1091 Budapest
otevírací doba: 10.00 – 18.00
vstupné: zdarma

http://facebook.com/marketbudapest
http://bohemia-design-market.com
http://budapest.czechcentres.cz

kontakt: Lenka Kolářová, kolarova.len@czech.cz

Bohemia Design Market Budapest 2015 je oficiální součástí Budapest Design Week 2015.

Tisková zpráva ke stažení zde: