Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2016

HUSÍ KRKY /nový cirkus/

Husí krky jsou intimní zpovědí dvou žen 30+. Dotýkají se témat ženského přátelství, vzhledu, milostných vztahů, pracovního nasazení i mateřství. Po celou dobu prosazovaná individualita, a někdy i vzájemná rivalita, vyústí v to, že jsme vlastně všichni stejní, i když každý máme jiný tvar lebky...

30.6.2016

The Love Songs Orchestra

Divoká, dravá a nespoutaná energie, silné emoce, dokonalé energetické propojení mezi kapelou a publikem. To vše charakterizuje každé vystoupení této noblesní tuzemské dechovky.

1.7.2016

SVATÁ ZEMĚ /komentovaná tragédie/

Jaký jogurt jíte? Jaký tabák kouříte? Jaké bomby vám lítají nad hlavou? Syrový příběh z obleženého města, kde nezbylo už vůbec nic - jen černý smysl pro humor, který pomáhá přežít. Hra alžírského dramatika Mohameda Kacimiho se sžíravou líčí ironií absurditu války a náboženského fanatismu.

1.7.2016

MICKEY MOUSE JE MRTVÝ /divadelní trip/

Anna utekla z domova. Filip miluje fyziku a perník. Nikola je divná. A sny jsou bez hranic – něco jako EU. Surrealistická noční můra napsaná v horečce a místo spánku. Wau! I fell good tu ru tu ru tu ru...So good, so good...

2.7.2016

BRKELEMEKE /roadtrip/

Brkelemeke je hra o hře. Hra o cestování. Hra o hraní si na cestě. Hra o dvou lidech, kteří cestují, aby žili, a žijí, aby byli pořád na cestě.

3.7.2016

O hezkých věcech, které zažíváme

Padesát odstínů dobra - autorské pásmo v režii Jana Friče.

3.7.2016

Amerika (Letní kino)

Nový film z produkce HBO Europe a Evolution Films, Amerika, natočil jako svůj celovečerní debut režisér Jan Foukal. Sám jako aktér s Bárou Adler navštěvuje ve filmu lidi, kteří ve jménu trampských tradic hledají ve vlastní zemi lepší a svobodnější svět...

21.6.2016    |    3.7.2016

Výstava o vile Tugendhat v Pětikostelí

Ve spolupráci s Domem umění a literatury doputuje do Petikostelí výstava o legendární vile Tugendhat. Součástí akce bude i odborná prednáška Andráse Ferkaiho.

19.8.2016

Kapela Circus Problem se poprvé představí v Srbsku

Hudební kapela Circus Problem se dostává čím dál více do povědomí nejen v ČR, ale i v zahraničí. Energií nabitá muzika tentokrát roztančí návštěvníky srbského hudebního festivalu Malomfesztivál.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 05. 2016

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica (11. Podgorički sajam knjiga i obzarovanja) se konal v prostorech nákupního střediska Delta City od 9. do 15. květena 2016. Pořadatelem této akce bylo nakladatelství „Nova knjiga“ a jako čestný host mělo svůj stánek i Velvyslanectví České republiky spolu s místní pobočkou agentury Czech Trade. České centrum Budapešť dopravilo do hlavního černohorského města zásílku více než 70 nových českých knih.

25. 04. 2016

Knižní festival Budapešť

Součástí 23. ročníku mezinárodního knižního veletrhu byl poprvé v i český národní stánek. Ten vznikl ve spolupráci s MK ČR. Vedle sbírky české literatury v maďarském překladu byllo součástí programu setkání s českými autory, literární pub quiz, veřejné čtení a překladatelské dílny. Naši hosté byli: Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Viktorie Hanišová, Petr Hruška, Radim Kopáč (MK ČR).

17. 03. 2016

Předání Ceny Susanny Roth

V kinosále Českého centra Budapešť proběhlo 16. 3. 2016 vyhodnocení překladatelské soutěže Susanny Roth, do které se z Maďarska přihlásili tři mladí překladatalé - Anna Deák, Anna Steinbachné Bobok a Dóra Veress. Porota, kterou tvořila dvojice překladatelů (Andrea Balázsová a István Vörös) se shodli na tom, že autorkou nejlepšího překladu je Anna Steinbachné Bobok. Gratulujeme!

10. 03. 2016

Czech Pub Quiz #2

Víte za který film získal Jiří Menzel Oscara? Víte, kde se začalo vařit české pivo? Vaše znalosti jsme otestovali již po druhé v Czech Pub Quiz.

Videa

Video placehodler