Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2017

Film Dobrý voják Švejk na festivalu válečných filmů

V rámci seriálu Kino z fronty organizuje Ústav pro výzkum 20. století a KinoCafé přehlídku filmů s tematikou 1. a 2. světové války. Českým zástupcem je film Karla Steklého Osudy dobrého vojáka Švejka. Součástí programu je i přednáška historika Andráse Gerőa.

31.1.2017    |    30.6.2018

Filmový seminář

Máte zájem o českou kinematografii? Pak jistě znáte velikány jako je Jiří Menzel, Miloš Forman a Věra Chytilová. Na zmar ale nepřijdou ani filmy z posledního desetiletí. Andor Mészáros, bohemista, povede odborné semináře zaměřené na českou filmovou produkci. Filmy budou promítány s anglickými, nebo maďarskými titulky a po projekci bude následovat odborná diskuze.

31.1.2017    |    10.5.2017

Překladatelská dílna

Máte zájem o literární překlady, ale nevíte, jak začít? Márton Beke, překladatel a bohemista, povede odborný seminář literárních překladů z češtiny do maďarštiny v průběhu 24. mezinárodního knižního festivalu v Budapešti, kde máte zároveň možnost poznat a seznámit se s českými spisovateli a vydavateli z Maďarska. Podmínkou pro účast na semináři v maďarském jazyce je velice dobrá úroveň českého jazyka.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

23. 01. 2017

Film Dobrý voják Švejk na festivalu válečných filmů

V rámci seriálu Kino z fronty zorganizoval Ústav pro výzkum 20. století a KinoCafé přehlídku filmů s tematikou 1. a 2. světové války. Film Karla Steklého Osudy dobrého vojáka Švejka se stal českým zástupcem. Součástí programu byla také přednáška historika Andráse Gerőa.

07. 12. 2016

Česká adventní veselice

Jako poslední akci roku 2016 jsme připravili český předvánoční minitrh s programem, jehož hlavním smyslem bylo interaktivní formou představit maďarskému publiku české tradice, české vánoční cukroví a jedinečnou atmosféru českých Vánoc.

06. 12. 2016

Vyber si své povolání!

Co dělá chirurg? Kdo se může stát námořníkem a kdo pracuje v divadle? A čím budeš, až vyrosteš? Interaktivní prezentace knihy od autorky Silvie Sanža ve spolupráci s galerií Deák 17 a základních škol pátého obvodu v Budapešti proběhla 6. prosince v Budapešti.

15. 11. 2016

Erasmus Expo 2016

Dne 15. 11. 2016 se na budapešťské univerzitě Corvinus Egyetem uskutečnil mezinárodní veletrh, který seznamoval maďarské studenty s možností studia v zahraničí. Česká republika tam měla své zastoupení společně se Slovenskem.

Videa

Video placehodler