Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.4.2016    |    12.4.2016

Snímek Domácí péče na Filmovém festivalu Titanic

V České republice i v zahraničí oceňovaný celovečerní filmový debut režiséra Slávka Horáka Domácí péče se představí na Mezinárodním filmovém festivalu Titanic. Spolu s deseti dalšími filmy bude v soutěžní sekci usilovat o hlavní cenu.

21.4.2016    |    24.4.2016

Národní stánek na mezinárodním knižním festivalu v Budapešti

Součástí 23. ročníku mezinárodního knižního veletrhu bude poprvé v i český národní stánek. Ten vzniká ve spolupráci s MKČR Vedle sbírky české literatury v maďarském překladu bude součástí programu setkání s českými autory, literární pub quiz, veřejné čtení a překladatelské dílny. Naši hosté: Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Viktorie Hanišová, Petr Hruška, Radim Kopáč (MK ČR).

22.4.2016

#nejenhrabal na Noci nezávislých knihkupců

Čekáme vás s českými literárními lahůdkami na Noci nezávislých knihkupců, kde jedenáctka hostů přečte úryvky ze svých oblíbených literárních děl. V roli brankářky Kateřina Tučková.

23.4.2016

#nejenhrabal - Literární Pub Quiz

Víte, kolik skřivánků sedělo na niti nebo podle čeho natočil Menzel svůj oscarový film? Nyní se ale otázky nebudou točit pouze kolem jednoho autora, protože česká literatura není jen Hrabal. Otestujte své znalosti z české literatury v Literárním Pub Quizu!

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

24. 03. 2016

Velikonoce

10. 03. 2016

Czech Pub Quiz #2

Víte za který film získal Jiří Menzel Oscara? Víte, kde se začalo vařit české pivo? Vaše znalosti jsme otestovali již po druhé v Czech Pub Quiz.

08. 03. 2016

Maďarské vzpomínky v České republice

Prezentace knihy J. Kokeše, kterou vydalo nakladatelství Józsefa Antalla. Akce se uskutečnila ve spolupráci se ZÚ a spolkem Bohemia Baráti Kör.

Videa

Video placehodler