Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2017

Slalom na Parnas v Beers and Books

Tento průvodce lokalitami Čech a Moravy, které Bohumil Hrabal (1914–1997) krátkodobě navštívil, kde nějaký čas pobýval, pracoval nebo v určité etapě svého života bydlel, je zároveň obohacen o citace, drobný fragment z díla Bohumila Hrabala, který se k příslušné lokalitě, konkrétnímu místu váže.

28.4.2017

Domácí hudba - romantické rarity

Óbudai Társaskör pořádá koncert s hudebním historikem Jánosem Mácsaiem. Vystupují: Michaela Kapustová, Lukáš Zeman a Lőwenberg Dániel. Skladby od Brahmse, Dory Pejačevićové, Jana Kunce, Karłowicze and Mahlera.

25.4.2017

Čeští architektuři čestným hostem na konferenci Městská recyklace

Čestným hostem konference a workshopu o kreativním rozvoji městských infrastruktur bude pražské studio H3T Architekti. Přednáška Tomáše Madra a Karla Harazima bude oficiálním zahájením čtyřdenního programu, který se uskuteční v prostorech zámku Zichy v městském části Óbuda.

21.4.2017    |    12.5.2017

Výstava Jakuba Špaňhela

Jakub Špaňhel není výtvarník, který by si liboval v periferních pohledech, z nichž by chtěl vytěžit sílu výtvarné tradice do posledního tahu štětce. Naopak s ní zachází často brutálně a vždy ji převádí do zvláštní estetiky, která zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí a jako zvláštní světelné a barevné stopy kdesi na pomezí kulturního archetypu a akční malby.

31.1.2017    |    30.6.2018

Filmový seminář

Máte zájem o českou kinematografii? Pak jistě znáte velikány jako je Jiří Menzel, Miloš Forman a Věra Chytilová. Na zmar ale nepřijdou ani filmy z posledního desetiletí. Andor Mészáros, bohemista, povede odborné semináře zaměřené na českou filmovou produkci. Filmy budou promítány s anglickými, nebo maďarskými titulky a po projekci bude následovat odborná diskuze.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

03. 04. 2017

Noc literatury 2017

Fotografie z celé akce zde: http://bit.ly/2ojwKWX

27. 03. 2017

Fordítói szeminárium #2

22. března proběhla druhá lekce odborného semináře literárních překladů z češtiny do maďarštiny.

21. 02. 2017

Czech Pub Quiz #6

Tentokrát jsme si pro soutěžící připravili otázky z oblasti filmové tvorby. Ptali jsme se jich na jména režisérů, herců, hlášky, názvy filmů a spoustu jiných. Vítězem 6. ročníku soutěže Czech Pub Quiz se stal tým Cseh Tanszék.

Videa

Video placehodler