Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2016

Dny kulturního dědictví

Program věnovaný prezentaci kulturního dědictví ČR a prohlídkách Zichyho paláce, kde ČC sídlí. Dále budou vyhlášeny výsledky fotosoutěže Karel IV.

23.9.2016    |    2.10.2016

Hand Made Dreams na Týdnu designu

Výstava představí aktuální tendence v české bižuterii, a to od inspirace tradičními vzory přes současné trendy až po vize reprezentované výběrem z vítězných prací z designové soutěže Mistr křišťálu.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

15. 07. 2016

Letní intenzivní kurz

ČC Budapešť letos poprvé uspořádalo letní intenzivní jazykový kurz. Přihlásilo se celkem 18 studentů, kteří byli rozděleni do tří skupin podle úrovně znalosti českého jazyka. První část kurzu probíhala v prostorách ČC Budapešť, druhá pak v na raketové základně v Zsámbéku v rámci festivalu Y.EAST. Kromě intenzivní výuky měli studenti možnost zúčastnit se doprovodných aktivit (kurz vaření, cyklotúra, návstěva budapešťské ZOO nebo české divadelní produkce na Y.EASTu)

15. 07. 2016

Festival Y.EAST

První ročník festivalu Y.EAST proběhl od čtvrtka 30.6. do neděle 3.7. 2016. V prostoru raketové základny v Zsámbéku vystoupilo pět českých divadelních souborů, 2 hudební formace a byly promítnuty 2 české filmy.

17. 05. 2016

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica (11. Podgorički sajam knjiga i obzarovanja) se konal v prostorech nákupního střediska Delta City od 9. do 15. květena 2016. Pořadatelem této akce bylo nakladatelství „Nova knjiga“ a jako čestný host mělo svůj stánek i Velvyslanectví České republiky spolu s místní pobočkou agentury Czech Trade. České centrum Budapešť dopravilo do hlavního černohorského města zásílku více než 70 nových českých knih.

25. 04. 2016

Knižní festival Budapešť

Součástí 23. ročníku mezinárodního knižního veletrhu byl poprvé v i český národní stánek. Ten vznikl ve spolupráci s MK ČR. Vedle sbírky české literatury v maďarském překladu byllo součástí programu setkání s českými autory, literární pub quiz, veřejné čtení a překladatelské dílny. Naši hosté byli: Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Viktorie Hanišová, Petr Hruška, Radim Kopáč (MK ČR).

Videa

Video placehodler