Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2016    |    3.7.2016

Y.EAST - divadelní festival

Nově založený festival si klade za cíl představit tvorbu nejmladší generace divadelníku ze střední a východní Evropy. V prvním ročníku bude pozornost věnována českým tvůrcům.

9.6.2016    |    13.6.2016

Čeští autoři na Týdnu knihy

V rámci budapešťského Týdne knihy proběhne prezentace tří překladů české literatury. Představeny budou kniha Dory Kaprálové Zimní kniha o lásce, román Petra Stančíka Mlýn na mumie a dětská kniha Ivony Březinové Kluk a pes.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 05. 2016

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica

11. Mezinárodní knižní veletrh Podgorica (11. Podgorički sajam knjiga i obzarovanja) se konal v prostorech nákupního střediska Delta City od 9. do 15. květena 2016. Pořadatelem této akce bylo nakladatelství „Nova knjiga“ a jako čestný host mělo svůj stánek i Velvyslanectví České republiky spolu s místní pobočkou agentury Czech Trade. České centrum Budapešť dopravilo do hlavního černohorského města zásílku více než 70 nových českých knih.

25. 04. 2016

Knižní festival Budapešť

Součástí 23. ročníku mezinárodního knižního veletrhu byl poprvé v i český národní stánek. Ten vznikl ve spolupráci s MK ČR. Vedle sbírky české literatury v maďarském překladu byllo součástí programu setkání s českými autory, literární pub quiz, veřejné čtení a překladatelské dílny. Naši hosté byli: Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Viktorie Hanišová, Petr Hruška, Radim Kopáč (MK ČR).

17. 03. 2016

Předání Ceny Susanny Roth

V kinosále Českého centra Budapešť proběhlo 16. 3. 2016 vyhodnocení překladatelské soutěže Susanny Roth, do které se z Maďarska přihlásili tři mladí překladatalé - Anna Deák, Anna Steinbachné Bobok a Dóra Veress. Porota, kterou tvořila dvojice překladatelů (Andrea Balázsová a István Vörös) se shodli na tom, že autorkou nejlepšího překladu je Anna Steinbachné Bobok. Gratulujeme!

10. 03. 2016

Czech Pub Quiz #2

Víte za který film získal Jiří Menzel Oscara? Víte, kde se začalo vařit české pivo? Vaše znalosti jsme otestovali již po druhé v Czech Pub Quiz.

Videa

Video placehodler