Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.10.2016    |    28.10.2016

Marek Toman v Bělehradě

Román českého spisovatele Marka Tomana, inspirovaným „senzačním“ veřejným procesem ze 17. století, Velká novina o hrozném mordu Šimona Abelesese ve spolupráci s Českým Centrem Budapešť a se ZÚ Bělehrad představí na 61. Mezinárodním knižním veletrhu v Bělehradě. Výstava pojící se ke knize bude vedle srbského hlavního města k zhlédnutí i v Nišu.

28.11.2016

Přednáška o památkové obnově Villy Tugendhat

Přednáška zástupců architektonické kanceláře RAW o památkové obnově slavné brněnské stavby - Villy Tugendhat. Přednáška se bude konat v prostorách budapešťské Technické univerzity (BME), bude v anglickém jazyce a je otevřena pro veřejnost.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

07. 10. 2016

Křest románu Petra Stančíka Mlýn na mumie

Ve spolupráci s nakladatelstvím Galaktika proběhl křest maďarského překladu knihy Petra Stančíka Mlýn na mumie za účasti autora. Prezentace této skvělé knihy proběhlo v duchu díla ve zcela legendární maďarské hospodě U Wichmanna, v níž pan Wichman, mimo jiné rychlostní kanoista a držitel 3 olympijských medailí, vaří vlastní ležák dle tajné receptury...

07. 10. 2016

Přelož to! #2

Na každoroční burze Přelož to! se znovu setkali maďarští nakladatelé s překladateli. Formou prezentace a ukázek překladu nabídli překladatelé nakladatelům přímo vybraná díla české literatury různých žánrů. Čestným hostem setkání, kterého se zúčestnili také pedagogové a studenti bohemistiky FF ELTE byl spisovatel Petr Stančík.

03. 10. 2016

Na Havla!

Václav Havel by 5. října 2016 oslavil své osmdesáté narozeniny. U příležitosti tohoto výročí připravilo České centrum Budapešť ve spolupráci s budapešťským Národním divadlem festival, jehož smyslem je připomenout tvorbu a život tohoto významného českého dramatika, disidenta a politika.

03. 10. 2016

Evropský jazykový koktejl bar

K Evropskému dni jazyků míchaly již tradičně zahraniční kulturní instituty v Budapešti sdružené v EUNIC speciální koktejl. Návštěvníci vedle oblíbených her, kvízů a soutěží o zajímavé ceny mohli v učebnách absolvovat bleskové jazykové kurzy.

Videa

Video placehodler